image
تحقیق و توسعه فندق در بازار ایران و جهان 1399/09/22

تحقیق و توسعه فندق در بازار ایران و جهان

فندق نوعی آجیل از درخت فندق است که در حال حاضر به یکی از آجیل¬های بسیار محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. فندق میوه درخت فندق است که به دلیل مقادیر بالای مواد مغذی که دارد به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک می¬کند، کلسترول خون را کاهش داده و خطر ابتلا به بیماری¬های قلبی و عروقی را کاهش می¬دهد و برای لاغری و کاهش وزن مفید است.

تحقیق و توسعه فندق در بازار ایران و جهان

1. مقدمه

فندق نوعی آجیل از درخت فندق است که در حال حاضر به یکی از آجیل¬های بسیار محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. فندق میوه درخت فندق است که به دلیل مقادیر بالای مواد مغذی که دارد به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک می¬کند، کلسترول خون را کاهش داده و خطر ابتلا به بیماری¬های قلبی و عروقی را کاهش می¬دهد و برای لاغری و کاهش وزن مفید است.

2. فندق چیست؟

فندق با نام علمی Corylus avellana گیاهی از جنس (سرده) Corylus و خانواده (تیره) Betulaceae و زیرخانواده Coryloideae است. درختچه‌ای است به ارتفاع تقریباً دو متر که ارتفاع آن در نواحی مساعد تا ارتفاع 6 متر نیز می¬رسد. برگ آن پهن، نوک تیز و دندانه دار می¬باشد.  ظاهر کروی یا بیضی دارد و طولش 15-25 میلی‌متر و قطرش 10-15 میلی‌متر است و دارای پوسته فیبری بیرونی می‌باشد. گونه‌هایی از فندق از فندق معمولی بزرگ‌ترند و در بیشترین رشد دو برابر اندازه معمولی می‌شوند. فندق دارای طبع گرم و خشک است.

3. منشأ

فندق در سطح تجاری بیشتر در ترکیه، ایتالیا، یونان، گرجستان، در جنوب ایالت اسپانیایی کاتالونیا، در شهرستان کنت انگلستان و همچنین در ایالت واشینگتن و اورگن ایالات متحده و در ایران در مناطق اشکورات رودسر گیلان (لات محله، پرندان، مایستان، کُجید، شَوَک. دیماجانکش و…)، و در اشکورت رامسر در روستاهای سپارد، تمل، یازن، نارنه و… شهسوار و رامسر در مازندران تولید می‌شود. ترکیه با تولید تقریباً ۷۵٪ از فندق جهان، بزرگ‌ترین تولیدکننده این میوه در بین کشورهای جهان می‌باشد.

اشکورات رحیم آباد رودسر نیز بزرگ‌ترین تولیدکننده فندق و به عنوان پایتخت فندق ایران شناخته می‌شود .

4. موارد مصرف

فندق در صنعت شیرینی‌سازی برای ساخت پرالین مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با ترکیب آن با شکلات می‌توان شکلات ترافل و همچنین محصولاتی همچون نوتلا و فرانجلیکو تولید نمود. روغن فندق نیز که از فندق بدست می‌آید، بسیار خوش‌طعم است و در پخت‌وپز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

شکل 1. درخت و میوه فندق

5.           ارزش غذایی

 

  جدول 1.  ارزش غذایی فندق حالت طبیعی

 

 

شکل 2. فندق با پوست و بدون پوست

 

 

جدول 2. ارزش غذایی فندق خشک و بو داده، بدون نمک افزوده شده

6. خواص

فندق سرشار از مواد مغذی و پروتئین است. چربی‌ها، انواع ویتامین¬ها و مواد معدنی موردنیاز بدن نیز در این دانه به‌وفور یافت می‌شوند. در اینجا به چند مورد از خواص فندق اشاره می¬کنیم.

•کمک به سلامت قلب و عروق

فندق به سلامت سیستم قلبی عروقی و حفظ آن کمک خواهد کرد، زیرا حاوی اسیدهای الیئین است که نوعی از چربی¬های اشباع نشده هستند. اسید اولئیک می¬تواند به کاهش کلسترول LDL (کلسترول بد) کمک کند، همچنین توانایی حفظ و حتی افزایش میزان کلسترول) HDL کلسترول خوب) در بدن را نیز دارد.

•کمک به حفظ سلامت مفصل و استخوان

فندق حاوی مقادیر زیادی از منگنز است، منگنز برای بهبود تراکم استخوان مفید خواهد بود و همچنین در برابر بسیاری از بیماری¬ها مانند پوکی استخوان مبارزه می‌کند.

•جلوگیری از ابتلا به سرطان

فندق یک ماده بسیار خوب برای جلوگیری از انواع مختلف سرطان است فندق به نسبت زیادی منگنز بدن را تامین می¬کند، که برای تحریک تولید آنزیم آنتی اکسیدانی در میتوکندری بسیار ضروری است و باعث جلوگیری از سرطان می¬شود. فندق دارای اثر ضد انعقادی است، به این معنی است که می¬تواند سلول¬های سرطانی را مهار کند.

•تقویت سیستم ایمنی بدن

مقادیر بالای آنتی اکسیدان¬ها و ویتامین C موجود در فندق تازه و خشک به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و خطر ابتلا به سرماخوردگی و آنفلونزا و بیماری¬های عفونی را کاهش می¬دهد.

•کمک به کاهش استرس و اضطراب

فندق حاوی مقدار مناسبی از اسید آلفا لینولنیک و همین طور اسیدهای چرب امگا 33 است. این عناصر همراه با ویتامین¬های گروه B نقش مهمی در پیشگیری و تعدیل اختلالات مختلف روانشناختی، از جمله اضطراب، افسردگی و حتی اسکیزوفرنی دارند. این عناصر همچنین حافظه را بهبود می¬بخشد.

•جلوگیری از افزایش کلسترول

فندق برای کاهش کلسترول بسیار مفید است اگر شما در رژیم غذایی خود تقریبا 40 گرم فندق در روز مصرف کنید، می توانید به کاهش کلسترول بد و افزایش و حفظ کلسترول خوب کمک کنید خوردن 1 گرم فندق، به ازای هر کیلوگرم وزن بدن شما می تواند) LDL کلسترول بد) را کاهش دهد.

•منبع غنی آهن

علاوه بر مقدار زیادی از ویتامین E که می توانید از طریق مصرف فندق دریافت کنید، این آجیل باعث می شود تا مواد مغذی دیگری را نیز دریافت کنید، با مصرف فندق، شما تقریبا 30 درصد از مصرف روزانه آهن را دریافت خواهید کرد.

•منبع غنی از پروتئین

فندق یک غذای کامل برای گیاهخوارانی است که از پروتئین مبتنی بر حیوانات دوری می¬کنند. با مصرف فندق، حداقل 17 گرم پروتئین دریافت خواهید کرد، که برای حفظ حافظه و تمرکز بیشتر در طول روز مفید است.

•غنی از ویتامین K

یکی دیگر از مواد مغذی که می توانید در بیشتر موارد از مصرف فندق دریافت کنید، ویتامین K است. این ویتامین K نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن ایفا می کند. این ویتامین، همراه با آهن، بسیار مهم است تا از آسیب¬های مزمن یا خونریزی بیش از حد محافظت کند. علاوه بر این، ویتامین K نیز برای افزایش و تحریک جذب کلسیم در بدن مفید خواهد بود.

7. انواع فندق

ارقام فندق: رقم بارسلونا، رقم باتلر، رقم انیس، رقم ایستاریکی، رقم نور تامتون، رقم آنا، رقم سلف¬ها سگر (پوست آزاد)، رقم اسکینر، رقم توندا جنیتل.برخی از این گونه‌ها به دلیل کیفیت‌های خاصی کشت می‌شوند. این کیفیت¬ها شامل بزرگی فندق، دیر رس یا زودرس بودن گونه یا به منظور گرده افشانی است.

8. میزان تولید در ایران و جهان

جدول 3. بزرگترین تولیدکنندگان سال 2018

9. سطح زیر کشت فندق در ایران و جهان

براساس اطلاعات سازمان خواربار كشاورزی جهانی در سال ۱۹۹۷ سطح زیر كشت فندق در جهان ۴۶۱۳۴۰ هكتار بوده است كه نسبت به سال گذشته حدود یك درصد افزایش داشته از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۷ در یك دوره ده ساله سطح زیر كشت فندق جهان متغیر بوده است.

در این دوره كمترین میزان سطح زیر كشت با ۴۲۴۷۸۲ هكتار مربوط به سال ۱۹۹۲ و بیشترین آن با ۴۶۳۱۱۹ هكتار مربوط به سال ۱۹۹۵ بوده است. در آغاز دوره مورد بررسی (سال پایه ) سطح زیر كشت فندق جهان ۴۵۲۴۰۳ هكتار بوده كه در سال ۱۹۹۷به ۴۶۱۳۴۰هكتاررسیده است و افزایشی برابر ۲ درصد را نشان می دهد..

بر اساس آخرین اطلاعات موجود ، سطح زیر كشت فندق ایران در سال زراعی ۷۶-۱۳۷۵ برابر ۹۶۵۹ هكتار بوده كه نسبت به سال زراعی گذشته ۲/۴ درصد ونسبت به سال پایه حدود ۲۰۱ درصد افزایش داشته است.

سطح زیر كشت فندق در ده سال مورد بررسی از ۳۲۱۴ هكتار آغاز شده و به ۹۶۵۹ هكتار رسیده است. كمترین سطح زیر كشت فندق در سال زراعی ۶۷-۶۶ (سال پایه ) بوده و این روند از ابتدای دوره مورد بررسی سیر سعودی داشته است. براساس آمار موجود در سال زراعی 1375-1376بیشترین سطح در استان گیلان با ۶۹۷۰ هكتار كه ۲/۷۲ درصد از سطح زیر كشت فندق كشور می باشد.